Rozbiórka pawilonu MZA

W poniedziałek ,o godzinie 11:00, rozpoczął się ostatni etap likwidacji dyspozytorni na Placu Wilsona. Wyburzenie obiektu, który dzielił mieszkańców, będzie trwało dwa dni.  Już dzisiaj firma rozbierała wnętrze pawilonu. 

Pawilon na Placu Wilsona, po wielu przepychankach i zgodach, zostanie rozebrany pod przyszłe inwestycje dzielnicowe. W tym miejscu planuje się wybudowanie pierzei południowej Parku Żeromskiego, gdzie według planów maja powstać pawilony usługowe oraz restauracje, których brakuje w tak reprezentacyjnym miejscu. Z kolei w tej samej lokalizacji, Inicjatorzy Pomnika Wilsona, chcą zrobić pomnik prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

Sama budka powstała w 1978 roku jako dyspozytornia dla autobusów . Przez parę dekad stanowiła punkt dla interesantów, gdzie mieszkańcy mogli zaopatrywać się w bilety komunikacji miejskiej.

Z jednej strony fajnie – brzydki barak został usunięty z tak reprezentatywnego miejsca Żoliborza. Z drugiej strony, zastanawiające jest co teraz zrobią kierowcy . Okazało się, że na tą chwile nie ma żadnego planu, gdzie maja zostać przeniesieni. Mówiło się o pawilonie po drugiej stronie ulicy, po dawnym orbisie, ale dzielnica woli ten lokal chce inaczej spożytkować.  Skończyło się na tym, że budki nie ma. Kierowca „za potrzebą” albo w krzaki albo do Toi-Toi-a, gdzie jak się dowiedzieliśmy, często siedzą bezdomni.